Yaşam

DenizBank VoiceUp A Capella Festivali 550’den fazla müzisyeni İstanbul’da ağırlayacak

Kültür-sanata katkıyı geleceğe yatırım olarak gören ve ilk günden itibaren Sanata Evet diyen DenizBank, koro ve a capella müziğini yaygınlaştırmayı hedefliyor.  DenizBank, Türkiye’de bir ilk olan VoiceUp A Capella Festivali’nin ana sponsoru oldu.

Hollanda’dan Uruguay’a, Türkiye’den Danimarka’ya 550’den fazla müzisyen, 40 koro ve vokal grubunun yer alacağı festival, 22-27 Ağustos tarihleri ​​arasında İstanbul’un 19 farklı noktasında gerçekleşecek.

Türkiye’de koro çalışmalarının saygın ismi Başak Doğan’ın kurucu sanat yönetmenliğini yaptığı Vokal Akademi öncülüğünde düzenlenen DenizBank VoiceUp A Capella Festivali, uluslararası değerli eğitmenlerin yönetiminde 25 farklı workshop ve 25’in üzerinde konsere ev sahipliği yapacak. ve iletkenler. Dünyanın dört bir yanından 550’den fazla müzisyenin ağırlanması ve 5 binden fazla seyircinin katılımıyla gerçekleşmesi beklenen DenizBank VoiceUp A Capella Festivali’nin ana setinde 40’tan fazla a capella müziksevere ilham kaynağı olan Swedish The Real Group yer alıyor. yıl sahne alacak.

Dünyaca ünlü koro şefleri ilk kez Türkiye’de

Festivalde dünyanın en başarılı 10 korosu listesine giren Leioa Kantika Korala’nın kurucu şefi İspanya’dan Basilio Astulez ülkemizde ilk kez eğitim verdi; İsveçli The Real Group’un kurucusu Peder Karlsson, Hollandalı ünlü festival koreografı Panda van Proosdij’in Basix ve M-Pact setlerinin kurucusu Morten Kjær ve yarattığı Vokal Boyama şeflik tekniği ile dünya koro müziğinin yönünü değiştiren Jim Daus Hjernøe , atölye küratörlüklerinde de yer alacak. Stephan Lutermann, Annemarie Homan, Emily May’t Hoen, Randy Esen, Freeplay Duo, Agnes Hapsari, Sven Keet, Ruben Smits ve Fidan Kurt Kasapbaşı gibi birbirinden değerli isimler de çeşitli atölye çalışmaları ile festivalde izleyebilecek.

Ayrıca Arter sanat galerisinde, müzik alanında kadının gücüne destek olmak ve fırsat eşitliği konusunu tartışmak amacıyla Dr. Aylin Vartanyan moderatörlüğünde; Melike Şahin, Ece Dizdar, Ceren Gündoğdu, koro koreografı Panda van Proosdij ve Başak Doğan’ın katılımıyla Müzikte Kadın Liderler başlıklı bir panel gerçekleştirilecek.

19 farklı mekanda konser deneyimi

Festival; Cemal Reşit Rey, Kırım Kilisesi, İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfi Tiyatrosu, Esnaf Parkı, Arter Sevgi Gönül Oditoryum ve Sanat Bahçesi, Vosgeperan Ermeni Kilisesi, Santa Maria Kilisesi ve DenizBank Genel Müdürlüğü olmak üzere 19 farklı mekanda yer alacak. İstanbul turizmine değerli katkılar sağlayacak festivalin biletleri vocalakademi.co/pass adresinden alınabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kesan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu