Sağlık

Doğum sırasında tuvaletini yaparken gazlı bezi unuttuğunu fark etti.

Ratchaburi eyaletinde bir kadın doğum yaptıktan sonra şiddetli ağrı yaşadı ve dışkısını yaparken içinde bir parça gazlı bez kaldığını keşfetti. Hastanenin yaptığı hatanın sorumluluğunu üstlenmemesi sosyal medyada geniş çaplı tartışmaya yol açtı.

Rahimden Ölçü Kesitleri

Photharam bölgesinden 24 yaşındaki Wan ve 58 yaşındaki annesi Leuk, durumu medyayla paylaştı. Wan, birkaç hafta süren ağrı ve rahatsızlık hissetmeye başladığını ve 29 Mayıs’ta yerel bir hastanede doğum yaptığını açıkladı. Genç kadın, 19 Haziran’da idrarını yaparken doğum kanalından bir şey çıktığını fark etti. Daha yakından baktığında, hala içinde sıkışmış bir gazlı bez modülü buldu. Gazlı bezin kadının rahminde enfeksiyona neden olduğu ortaya çıktı.

İLAÇLARINI İÇMEYİN

Dahiliye muayenesinin ardından doktor ağrının rahim iltihabından kaynaklandığını ancak enfeksiyon olmadığını bildirdi. Wan, uyuşturucu için 30 baht ödemek zorunda olduğunu ancak yanında nakit para olmadığını açıkladı. Hastane çalışanı genç bayana transferler için minimum ödemenin 500 baht olduğunu söyledi. Sonuç olarak Wan, ilaç almadan eve dönmek zorunda kaldığını söyledi.

HİKAYESİNİ HERKESLE PAYLAŞIN

Wan, gelecekte kendisine ve bebeğine zarar verebilecek olası enfeksiyonlar konusunda artık endişeleniyor ve bu deneyimini başkalarına bir uyarı olarak Facebook’ta paylaştı.

alapli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu