Ekonomi

Bakanlık Çarşı Uşak projesi için devreye girdi

Uşak merkezde 36 bin metrekare alan üzerine yapılması planlanan çarşı Uşak projesini bir an önce hayata geçirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile Altyapı Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen’in Uşak’a gelerek Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ile projenin uygulanması hakkında görüştükleri öğrenildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve Altyapı Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürümüz Vedad Gürgen ile Çarşı Uşak projemiz hakkında görüşme gerçekleştirdik. Bu toplantıların ardından Bakanlığımızca kısa sürede Çarşı Uşak projemizin hayata geçirilmesine karar verildiğini belirterek, “Proje bölgesinin riskli alan ilan edilmesi konusunda bakanlığımızla mutabakata vardık, bakanlık uzmanlarımız önümüzdeki hafta itibari ile ilimizde göreve başlayacak. uygulama projelerinin de kısa sürede tamamlanacağını bildirdi. Sayın Bakanımıza ve Genel Müdürümüze projemize verdikleri takviyeler için teşekkür ediyorum. Çarşı Uşak ilimize hayırlı olsun” dedi. – USAK

haber-milas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu