Ekonomi

Bornova Belediyesi Zeytin Yetiştiriciliği Eğitimleri Düzenliyor

Bornova Belediyesi tarımsal üretime desteğini sürdürüyor. Bornovalı çiftçilere ücretsiz meyve sebze tohumu temininden çalışmaların bakımına kadar birçok konuda kapsamlı destek sağlayan Bornova Belediyesi, ilçedeki üreticilerin kaliteli üretim yapmalarını sağlamak için düzenlediği zeytincilik eğitimlerine de devam ediyor. daha bilimsel teknikler. Bu kapsamda yeni hazırlanan 6 gün sürecek üretici ve tüketici bilgilendirme eğitimi 20 Kasım’da başlayacak.

Bornova Belediyesi ile Bornova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında ve Bornova Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda gerçekleştirilecek Zeytincilik Eğitimi, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Toplam 48 saat sürecek eğitim Bornova Belediyesi Ziraat Mühendisi Anıl Ayvaz tarafından verilecek.

Eğitime katılan kursiyerlere zeytin yetiştiriciliği, sulama, gübreleme, budama, zeytinde görülebilecek hastalık ve zararlılar anlatılacak. Kompost üretimi, meyve ağaçlarının aşılanması, bitki koruma ürünlerinin hazırlanması ve uygulanması konularında hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilecek. Toplamda 6 gün sürecek eğitim programı sonunda başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

İDUĞ: İŞİN KALİTESİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Bornova Belediye Başkanı Prof. Düzenlediğimiz eğitimlere katılacak tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum.”

Kayıt olmak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 0 (232) 999 29 29 numaralı telefonunu arayıp dahili numaradan detaylı bilgi alabilirler. 4813-4814-4815.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu