Haber

Gültekin Uysal’dan Erdoğan’a ’50+1′ cevabı: ‘Zorbalık yapanlar olur’

DUVAR –Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50 artı 1 oy alan adayın seçilmesi sisteminin kaldırılabileceği sinyalini vermesini eleştirdi.

Uysal, sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu: “Küçükken gazoz kapaklarıyla oynardık. Sonra ‘taso’lar çıktı. Akranlarım mutlaka hatırlar. Oynarken ‘zorba’ olanlar da vardı; ya daha büyük olanlar, ya da daha büyük olanlar… Oyunun kurallarını onlar belirlediler, ne kadar çok kazanabilirlerse.” Kendi koydukları kurallara rağmen, büyüklüklerinin tehdit olduğunu bildikleri halde, kaybettiklerinde yeni kurallar istediler, ne kadar çok kazanırlarsa… Erdoğan’ın ’50+1′ açıklaması böyle! Sözlükte ‘keyfilik’ açıklamasına ihtiyaç duyulursa ‘Erdoğan’ yazmanız yeterli olacaktır. O olacak.

Erdoğan kaybetmeye başlayınca ’50+1′ dengesini sağlayacak bir ‘ortak’ yarattı. Artık bu ‘ortak’ yeterli değil. Başka ortaklar bulması gerektiğini ve her birinin bir ‘yük’ olduğunu biliyor… Şimdi ’50+1′ formülünü değiştirip mevcut yüklerini hafifletecek yeni bir ‘ortak’ arıyor. Kimse “muhalefet bu formülün değişmesi gerektiğini söylüyordu” deyip bunun arkasına saklanmasın. Biz de bu formülü içeren temsilde keyfi, hukuksuz ve iğdiş edici adalet sisteminin tamamen değiştirilmesini en azından kendi adımıza konuştuk. Erdoğan’ın iktidarını başka yollarla sürdürmesini sağlayacak bir değişiklikten bahsetmedik!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu