Teknoloji

Microsoft, Windows 11’deki sekme sayısını sınırlamayı planlıyor

Microsoft, son 7 gün içinde biri yeni Canary kanalı, biri Dev Kanalı ve biri Beta Kanalı için olmak üzere üç yeni Insider derlemesi yayınladı. Bu Insider yapıları, çoğu zaman olduğu gibi, artık genel olarak duyurulmayan yeni özellikleri ortaya çıkarabilir. Bunlardan biri, Windows 11’in kullanıcılar Alt + Tab tuş kombinasyonunu kullandıklarında görüntülemesine izin verilen Edge tarayıcı sekmelerinin sayısındaki değişiklikle ilgili gibi görünüyor.

Windows 11 Moment 3 güncellemesinde Microsoft gösterilen son sekmelerin sayısını sınırlayın~ için çalışmak

Windows meraklısı Twitter kullanıcısı yabancı Microsoft tarafından fark edildiği gibi, Alt + Tab ile gösterilen Kenar sekmelerinin sayısını sınırlayacaktır. Microsoft, en son Insider yapılarının her birinde 20 adede kadar sekmeye izin veren bir ayar seçeneği eklemiştir.

Yapı 25314 gibi önceki yapılarda, Microsoft tüm sekmelerin görülmesine izin verdi.

Son 5 sekme”, “ son 3 sekme” Ve ” Sekmeleri göster Formatta kalan seçeneklerde bir değişiklik yok” şeklinde konuştu. Yukarıda bahsedildiği üzere Xeno, tüm Insider yapılarının bu özelliği aldığını, bunun da Moment 3 güncellemesi ile değişikliğin yayınlanabileceği anlamına geldiğini belirtmişti.

Microsoft, sekmelerin sistem belleği (özellikle Uyku Sekmeleri devre dışı bırakılabildiğinde) ve işlemciler üzerindeki etkisini azaltmak için bu özelliği sınırlıyor olabilir.

boyabat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu