Haber

Suudi Prenses Gaziantep’te

GAZİANTEP (İGFA)-Depremin olduğu bölgelere iyi niyet ziyaretinde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Suudi Arabistan Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Suudi Arabistan Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud, ziyaret öncesi yapılan toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in hayat hikayesini okuduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı Fatma Şahin’in başarı hikayesinin Suudi Arabistan’daki kızlara ilham vereceğini düşünüyorum. Suudi Arabistan’daki kadın nüfusunun yüzde 42’sini 20 yaş altı kız çocukları oluşturuyor. Mümkünse Cumhurbaşkanı Fatma Şahin’i Suudi Arabistan’da misafir edip hikayesini anlatmak isterim.”

Suudi Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud, iki ülkenin tarihi bağları olduğuna dikkati çekerek, “Türkiye, yerinden edilmiş milletlere nerede olurlarsa olsunlar kucak açıyor. Aynı zamanda Türkiye insanlık açısından da güzel bir örnek teşkil ediyor. Birleşmiş Milletler olarak olaylara Türkiye açısından bakıyoruz” dedi.

Suudi Arabistan Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud’un Suudi Arabistan’a davetine Cumhurbaşkanı Fatma Şahin şöyle cevap verdi:

Suudi Arabistan’a gelmekten çok mutlu olurum. Çünkü Suudi Arabistan’da genç kızlar bizim hayatımıza baktıklarında bir kadının cumhurbaşkanı, milletvekili ya da bakan olabileceğini görebilecekler. Rol model olabiliriz. Suudi Arabistan’a birçok kez gitme fırsatım oldu. Milletvekilliğim sırasında ve bakan olarak gittim. Ama böyle bir ziyarette bulunmak benim için büyük bir onur olur.”

Görüşmenin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Suudi Arabistan Prensesi ve BM Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia Bint Majid Al Saud’a Antep şalı takdim etti.

senpazarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu